Jelcz-Laskowice: Jacek Załubski z Jelcza-Laskowic z brązowym medalem na JBL Triathlon Sieraków

Przez cały ostatni weekend maja nad jeziorem Jaroszewskim w Sierakowie triathloniści mierzą się w kultowych zawodach cyklu CIECH Tri Tour. Po zmaganiach w sobotę na dystansach „sprintu” i „połówki” przyszedł czas na ćwiartkę mającą 56,5 km. Dystans ten ewidentnie przypadł do gustu reprezentanta Jelcza-Laskowic, który przywiezie do domu brązowy medal.

Mówi się, że triathlon to sport dla ludzi z żelaza. Zawodnicy w trakcie zawodów pokonują niesamowite odległości siłą swoich mięśni w aż trzech dyscyplinach sportowych – pływaniu, rowerze i biegu. JBL Triathlon Sieraków 2023 podtrzymał zeszłoroczną tradycję bicia rekordu trasy.

Podczas tegorocznej edycji rywalizacja odbyła się na trzech dystansach indywidualnych (112,99 km, 56,5 km oraz 28,25 km) oraz na dwóch dystansach drużynowych (56,5 km oraz 112,99 km). W sobotę warunki do startu były wyjątkowo dobre – bezchmurne niebo, lekki wiatr i temperatura idealna dla triathlonistów. Jak się okazało, warunki dopisały wielu zawodnikom, a na najdłuższej trasie mającej 112,99 km padł nowy rekord. Kacper Stępniak zdominował konkurentów i ukończył wyścig z czasem 3:45:38. Dobiegł on na metę z przewagą ponad 11 minut nad drugim Łukaszem Kalaszczyńskim. Nowy rekord trasy nakręcił dodatkowo kibiców, którzy świętowali do rana.

Niedzielny start był zdecydowanie udany dla Jacka Załubskiego z Jelcza-Laskowic, który wywalczył brązowy medal w kategorii M35-39 Ćwiartka. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych udanych startów! JBL Triathlon Sieraków już za nami! Organizatorzy stanęli na wysokości zadania szykując świetną trasę, która poniosła wszystkich startujących. Następne zawody już za 3 tygodnie, kiedy to triathloniści będą mogli się spotkać w niedziele 18.06 na JBL Triathlon Poznań.