Jelcz-Laskowice: Gratka dla roweromaniaków z Jelcza. Początek sezonu w ten weekend

Organizatorzy rajdów rowerowych Rowerem przez Jelcz zapraszają wszystkich zainteresowanych kontaktem z naturą na „XVI GMINNY RAJD ROWEROWY – INTEGRACJA GRĘDZINA – JELCZ-LASKOWICE”. Rajd w najbliższą sobotę, zbiórka o 9:00 przed UMiG w Jelczu.

Wyruszamy spod UMiG w J-L. Pierwsze zatrzymanie w Dębinie przy „Anielskim Słowianinie”. Dalej trasą rajdu oznaczoną na mapce tj. w stronę Hubertówki Koła Łowieckiego Szarak. Stamtąd w stronę Dziupliny, skąd leśnymi drogami do głazów narzutowych usytuowanych w lesie koło Dziupliny. Następnie, w lesie k. Chrząstawy odwiedzimy zapomniany Cmentarz Ewangelicki. Kolejnym miejscem zatrzymania będzie kościół w Chrząstawie. Dalej leśnymi drogami w kierunku Grędziny do wieży p.poż. Stamtąd jedziemy się do celu naszego rajdu, czyli remizy OSP, gdzie odbędzie się pokaz dawnych map oraz innych, ciekawych eksponatów.

W tym sezonie nastąpiły zmiany w konkursie fotograficznym. Konkurs trwa cały sezon. Jego podsumowanie nastąpi podczas kolejnego, „XI Spotkania w Dębinie przy Słowianinie”.

Podczas wszystkich tegorocznych rajdów wykonujemy zdjęcia, które w ilości nie więcej jak trzy wysyłamy z opisem zawierającym: imię i nazwisko autora oraz datę rajdu na adres mailowy MGCK w Jelczu-Laskowicach: promocja@mgck-jl.pl

Autorem trasy i przewodnikiem rajdu jest Jacek Mikołajczyk. Uczestnicy rajdu ubezpieczają się we własnym zakresie. Osoby niepełnoletnie biorą udział w rajdzie pod opieką osób dorosłych.

Organizatorzy zapewniają: dla każdego uczestnika rajdu znaczek pamiątkowy otrzymany przy wpisie na listę uczestników; mini loterię fantową przed rozpoczęciem rajdu; turystyczną pogodę; na świetlicy w Grędzinie pokaz dawnych map i sprzętów kolejowych ze zbiorów Jacka Mikołajczyka oraz innych eksponatów przygotowanych przez Zespół Lokalnych Działaczek Społecznych: Ewę Nosek, Dorotę Smolis, Iwonę Halicką, Annę Kuśmierek-Rudy oraz Igę Chwalej współpracujących z sołtysem Łukaszem Gnadkiewiczem; spotkanie integracyjne przy ognisku; nowe przyjaźnie i znajomości; moc niezapomnianych wrażeń.