Jelcz-Laskowice: Fatalna seria na drogach

(fot. Policja w Oławie / facebook)

Policjanci przez kilka godzin pracowali na miejscu dwóch zdarzeń drogowych, do których doszło na drodze wojewódzkiej nr 455 pomiędzy Starym Otokiem a miejscowością Jelcz Laskowice. Około godz. 13:35 do Komendy Powiatowej Policji w Oławie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym, który miał miejsce na 20 km drogi wojewódzkiej nr 455 za miejscowością Stary Otok, w kierunku Jelcza Laskowic.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 45-letni mieszkaniec powiatu oławskiego, kierujący samochodem marki Ford S-Max, jadąc drogą W455 w kierunku miejscowości Jelcz Laskowice nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Ford Transit, który zatrzymał się w związku z sytuacją wynikłą z ruchu, w wyniku czego najechał na jego tył. W wyniku uderzenia Ford S-Max zjechał na przeciwległy pas ruchu uderzając w prawidłowo poruszający się od miejscowości Jelcz Laskowice w kierunku miejscowości Oława samochód marki Honda, którym kierował 74- letni mieszkaniec powiatu.
W wypadku ranna została 73- letnia pasażerka Hondy, którą przewieziono do szpitala, celem zaopatrzenia medycznego.
Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Chwilę później, na 17 km tej samej drogi doszło do kolejnego zdarzenia. Kierujący Seatem, najechał na tył samochodu marki Fiat Panda, który następnie uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu, który prawidłowo zatrzymał się w sytuacji wynikłej z ruchu. Sprawca zdarzenia drogowego został ukarany mandatem karnym w kwocie 1500 zł i 10 punktami karnymi. Z trzech pojazdów osobowych zatrzymano dowody rejestracyjne.

Ruch na trasie Oława – Jelcz Laskowice był wstrzymany przez blisko trzy godziny.