Jelcz-Laskowice: Dzielnicowy spotkał się z przedstawicielami działkowców

Mł. asp. Konrad Kalinkowski, dzielnicowy z KP w Jelczu-Laskowicach spotkał się z przedstawicielami Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Jubilat” i „Zgoda”, by porozmawiać o ich bezpieczeństwie, a także wsłuchać się w głos mieszkańców Jelcza-Laskowic na temat zagrożeń, z jakimi spotykają się na co dzień. W spotkaniu uczestniczył Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice, Marek Szponar.

Korzystając z okazji dzielnicowy przypominał właścicielom ogrodów działkowych zasady właściwego zabezpieczenia mienia, które pozostawiają w domkach letniskowych czy altanach ogrodowych. Zwrócił również uwagę na ogromną potrzebę zachowania czujności sąsiedzkiej, która w wielu przypadkach zapobiega wielu zdarzeniom szczególnie na terenie ogrodów działkowych, gdzie wszyscy sąsiedzi się znają i bez problemu zauważą osobę nieznajomą, zachowującą się podejrzanie.

Podczas spotkania w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”, zostały przedstawione sylwetki dzielnicowych, w rejonach których znajdują się ogródki. Omówiono także funkcjonowanie mobilnej aplikacji „Moja komenda” oraz możliwość wpływu na poziom bezpieczeństwa przez obywateli za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.