Jelcz-Laskowice: Drzemka przy Intermarche i … perspektywa więzienia

Policjanci z Komisariatu Policji w Jelczu Laskowicach zatrzymali 39-letniego mieszkańca Oławy, który mimo niskiej temperatury spał na parkingu, dodatkowo posiadał przy sobie marihuanę. Za posiadanie środków odurzających grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny oławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że pomimo niskiej temperatury na parkingu przy sklepie Intermarche w Jelczu Laskowicach śpi mężczyzna. Podczas interwencji okazało się, że 39- latek wypowiadał się nielogicznie, jego mowa była bełkotliwa, nie potrafił również utrzymać się na nogach. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Z uwagi na stan nietrzeźwości oraz niskie temperatury a tym samym zagrażanie dla życia i zdrowia, mężczyzna został doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Oławie.

Podczas dalszych czynności okazało się, że 39- latek, w szklanym słoiku znajdującym się w bocznej kieszeni plecaka ma narkotyki, ponad 8 gram marihuany. Teraz o jego losie zadecyduje sąd, za posiadanie środków odurzających grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.