Jelcz-Laskowice: Bartosz Deryło w półfinale Voice of Poland

Bartosz Deryło

Bartosz Deryło

Po wielu tygodniach zmagań, Bartosz Deryło dotarł do półfinału programu Voice of Poland. Wokalista z Jelcza zaśpiewał piosenkę Nad przepaścią zespołu Bracia. Głosami widzów zakwalifikował się do półfinału programu.

Jelcz-Laskowice: Bartosz Deryło coraz bliżej finału Voice of Poland

Bartosz Deryło występuje w drużynie Tomsona i Barona, muzyków zespołu Afromental. Emisja kolejnego odcinka już za tydzień, w sobotę o godz. 20:05 w TVP2.

Muzyczna przygoda Bartka zaczęła się w wieku 7 lat, kiedy to rozpoczął naukę w szkole muzycznej w klasie skrzypiec. Po sześciu latach odkrył jednak, że najbardziej ciągnie go do śpiewania, więc porzucił gamy i pasaże na rzecz nauki wokalu. Szlifował swój głos pod okiem wielu nauczycieli aż w końcu rozpoczął wymarzone studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w Zielonej Górze.

Jazz to muzyka, która najbardziej z nim rezonuje. Doskonale odnajduje się w około jazzowym repertuarze, a jednym z jego największych muzycznych mentorów jest Kuba Badach. Dzięki studiom, Bartek posiadł narzędzia do tworzenia autorskich utworów – pisze, komponuje i w głębi serca wierzy, że dzięki „The Voice” będzie mógł w końcu pokazać światu swoją twórczość. Kiedy daje odpocząć głosowi, wraca do skrzypiec – improwizuje z młodszą siostrą, która również zaczęła swoją przygodę muzyczną od nauki gry na tym instrumencie.