Jelcz-Laskowice: Barka na mieliźnie na Odrze

W sobotę późnym wieczorem, pomiędzy Jelczem-Laskowicami a Ratowicami, barka z węglem osiadła na mieliźnie. Kapitan oraz członek załogi byli nietrzeźwi.

Funkcjonariusze KP w Jelczu-Laskowicach po przyjeździe na miejsce ustalili, że na teren Łachy Jeleckiej do koryta Odry wpłynęła barka i osiadła na mieliźnie. Stanęła ona równolegle w odległości ok. 15 metrów od linii brzegowej.

– Kapitanowi zatrzymano patent żeglarski – odpowie on za prowadzenie w ruchu wodnym pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, tj. za przestępstwo określone w art. 178a§1 kk – za co grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 oraz utratę patentu żeglarskiego – mówi Gazecie Wrocławskiej st. asp. Monika Kaleta z KPP w Oławie. Natomiast 45-letni członek załogi odpowie za wykroczenie określone w art. 70 § 2 kw, tj. podjęcie czynności zawodowych w stanie po użyciu alkoholu, za co grozi kara aresztu albo grzywny.

Obaj mężczyźni są mieszkańcami powiatu Kędzierzyńsko–Kozielskiego. Dopiero dziś udało się wypchać barkę i przetransportować ładunek z węglem.

REKLAMA