Jelcz-Laskowice: Atrakcje na dzień dziecka

1 czerwca 2018 r. o godz. 18:00 z okazji Dnia Dziecka gratka dla małych i dużych widzów na Placu Jana Pawła II w Jelczu-Laskowicach – spektakl Teatru „Klinika Lalek” pt. „Księga gór”.

To zabawna i roztańczona opera lalkowa z udziałem dużych figur, z ciekawymi lalkami i maskami. Kluczową postacią w spektaklu jest ekscentryczny czarodziej Górduch – zwany inaczej Liczyrzepą, Karkonoszem, Rzepiórem, Izerzakiem. Aktorzy zabiorą widzów w dowcipny świat Górducha pełnego zbawiennych endorfin. Ponadto wystąpi przed Państwem trzech Wieszczów Narodów – Chopin, Goethe i Haszek, którzy zakochani do szaleństwa w przepięknej Lorelaj – Syrenie znad Renu, stworzą dzieła swojego życia. Zatańczą przed Państwem – alchemiczny Doktor Faust, Dzielny Wojak Szwejk oraz wyrwany z rozpaczy serca Chopina – polski rozbójnik Ondraszek. Jak to bywa w dobrych bajkach będzie również Księżniczka Emma – wielka miłość Liczyrzepy, zaklęta w wielką, kosmiczną Żabę. Całość kończą zaślubiny Liczyrzepy z Żabenną/Emmą i tańce weselne.

Spektakl wyreżyserował Wiktor Wiktorczyk, do muzyki i pieśni kompozytora Andrzeja Szymalskiego. Autorem scenografii i lalek jest Zbigniew Roszkowski.

Wstęp wolny.