Jelcz-Laskowice: Akcja mieszkańców przy ul. Oławskiej jak z filmu

Zdjęcie ilustracyjne (fot. Pixabay)

W trybie przyspieszonym, odpowie przed Sądem 46-letni obywatel Ukrainy, który został ujęty przez mieszkańców Jelcza Laskowic, gdy kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Sprawcy grozi m.in. kara grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara pozbawienia wolności do lat 8.

Policjanci ogniwa ruchu drogowego wysłani zostali na interwencję do Jelcza Laskowic, gdzie na ulicy Oławskiej, dwaj mężczyźni, obywatelsko zatrzymali i udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy samochodu marki Volvo. Ujęty mężczyzna próbował uciekać i wyrywał się osobom, które udaremniły mu poruszanie się samochodem. Podczas dalszych czynności był agresywny i nie wykonywał poleceń policjantów. Z uwagi na zachowanie mężczyzny oraz stan pobudzenia w jakim się znajdował, pobrano od niego krew do badań, celem stwierdzenia stanu trzeźwości. Ponadto podczas sporządzania dokumentacji 46-latek proponował policjantom wręczenie korzyści majątkowej w kwocie 1000 zł, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Teraz o jego losie zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości sprawcy grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do 2 lat a także zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto mężczyzna odpowie za próbę przekupienia policjantów.