Jelcz-Laskowice: Acana Futsal Masters po 2. kolejce

FK ERA-PACK Chrudim oraz FC Barcelona B z kompletem punktów po rozegraniu dwóch kolejek fazy grupowej 5. edycji Acana Futsal Masters. Gospodarze turnieju – Orzeł Jelcz-Laskowice po wygraniu meczu otwarcia, musieli uznać wyższość ukraińskiego zespołu SC Sokil Khmelnytskyi. Pierwsza połowa 5. edycji Acana Futsal Masters za nami. Na hali w Jelczu-Laskowicach i Oleśnicy mogliśmy oglądać zarówno mecze jednostronne, jak i te trzymające w napięciu do ostatnich sekund. I choć niektóre zespoły uzyskały komplet punktów w swoich spotkaniach, to wciąż nie mogą być pewne awansu do wielkiego finału.

Katalończycy bliżej awansu

W grupie A najbliżej finału jest FC Barcelona B. Hiszpanie po wygraniu z Sokilem Khmelnytskyi 3:1 oraz z Gredarem Brzeg 7:4 znajdują się na pierwszym miejscu w tabeli i przed nimi pozostało już tylko spotkanie z Orłem Jelcz-Laskowice. Nie będzie to jednak łatwe starcie. Gospodarze turnieju również mają jeszcze szanse na awans z 1. miejsca i grając przed własną publicznością na pewno będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. W podobnej sytuacji jest Sokil, który w przypadku wygrania z Gredarem także będzie w posiadaniu sześciu punktów. W takim wypadku, o awansie do finału zadecyduje mała tabela, gdzie liczony będzie bilans bramkowy z bezpośrednich starć między zainteresowanymi zespołami.

Czesi na autostradzie do finału

Faworytem grupy B byli 14-krotni mistrzowie Czech – FK Chrudim. Zespół zza naszej południowej granicy nie zawiódł oczekiwań kibiców. Dzięki wygraniu z Uraganem Ivano-Frankivsk 3:1 oraz z FC Toruń 3:2 zajmuje 1. miejsce w tabeli i przed nimi pozostało już tylko spotkanie z najsłabszym w grupie Górnikiem Polkowice. O prawdopodobną 2. pozycję w grupie B powalczą w bezpośrednim starciu wspomniane zespoły Uraganu i FC Toruń, które na swoim koncie posiadają po trzy oczka.

GRUPA A
FC Barcelona B – SC Sokil Khmelnytskyi 2:1
KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice – KS Gredar Futsal Team Brzeg 2:0
KS Gredar Futsal Team Brzeg – FC Barcelona B 4:7
KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice – SC Sokil Khmelnytskyi 3:5

 1. FC Barcelona B 2 6 9:5
 2. SC Sokil Khmelnytskyi 2 3 6:5
 3. KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice 2 3 5:5
 4. KS Gredar Futsal Team Brzeg 2 0 4:9
  30 sierpnia, CsiR Jelcz-Laskowice:
  SC Sokil Khmelnytskyi – KS Gredar Futsal Team Brzeg, godz. 18.00
  KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice – FC Barcelona B, godz. 20.30

GRUPA B
FC Toruń – KS Górnik Polkowice 9:2
NFC Uragan Ivano-Frankivsk – FK ERA-PACK Chrudim 1:3
KS Górnik Polkowice – NFC Uragan Ivano-Frankivsk 0:13
FK ERA-PACK – FC Toruń 3:2

 1. FK ERA-PACK Chrudim 2 6 6:3
  2.NFC Uragan Ivano-Frankivsk 2 3 14:3
 2. FC Toruń 2 3 11:5
 3. KS Górnik Polkowice 2 0 2:22
  30 sierpnia, ATOL Oleśnica:
  KS Górnik Polkowice – FK ERA-PACK Chrudim, godz. 18.00
  NFC Uragan Ivano-Frankivsk – FC Toruń, godz. 20.30

Cena biletu dziennego wynosi 20 złotych dla osób dorosłych oraz 10 złotych dla osób uprawnionych do otrzymania ulgi. Dla osób, które zakupiły karnet w przedsprzedaży wejście jest darmowe.