Jelcz-Laskowice: 85-latek z zanikiem pamięci w pociągu do Jelcza

Dyżurny oławskiej jednostki otrzymał od kierownika pociągu relacji Wrocław – Jelcz Laskowice zgłoszenie, dotyczące pasażera z zanikiem pamięci. Mundurowi z jelczańskiej patrolówki od razu udali się na miejsce, gdzie zastali zdezorientowanego i zagubionego seniora, który nie pamiętał jak się nazywa ani gdzie dokładnie jedzie.

Kontakt z mężczyzną był znacznie utrudniony, na zadawane pytania odpowiadał półsłówkami i twierdził że był u żony na cmentarzu, a teraz z bagażami wraca do swojego domu, jednak nie pamiętał jak się nazywa i gdzie mieszka. Senior nie mógł sobie przypomnieć danych najbliższej rodziny ani jej adresu. Nie potrafił wyjaśnić, co robi w tym miejscu i dlaczego wsiadł do pociągu.

Mężczyzna podczas rozmowy wielokrotnie zmieniał swoje dane osobowe, na szczęście po wielu próbach, sprawdzeniu szczegółowym wszystkich posiadanych przez mężczyznę przedmiotów i zapisków, wykonaniu wielu połączeń telefonicznych i rozmów, udało się ustalić dane córki i potwierdzić, że 85 latek to mieszkaniec powiatu brzeskiego.

Do czasu przyjazdu córki, policjanci zaopiekowali się seniorem na komisariacie. Dzięki właściwej reakcji i pomocy jelczańskich policjantów, cała historia miała szczęśliwy finał.

Pamiętajmy, by np. wszyć w ich ubrania kartkę z numerem telefonu, dzięki czemu osoby udzielające pomocy szybciej ustalą rodzinę i się z nią skontaktują.