Jelcz-Laskowice: 6,20 zł za 95, 6,50 za ropę na Orlenie 

Zdjęcie ilustracyjne (fot. Wikipedia)

Takie ceny witają kierowców, którzy chcieliby zatankować swoje samochody na Orlenie przy ul. Oławskiej. Na stacji Lotos przy ul. Wrocławskiej za 95 kierowcy zapłacą 6,20, a za ropę 6,79.

Wojna na Ukrainie winduje ceny paliw. Średnia cena benzyny Pb98 znów przekracza poziom 6 zł. Benzyna Pb95 i olej napędowy kosztują więcej o 46 gr niż tydzień temu i ich średnie ceny to odpowiednio 5,87 i 5,92 zł/l – poinformował w środę e-petrol.pl

Portal e-petrol.pl zwrócił w środę uwagę, że skutki rosyjskiej agresji na Ukrainę widać również na stacjach benzynowych w Polsce, gdzie w ciągu ostatnich kilku dni drastycznie podrożały paliwa.

„Wybuch wojny, która spowodowała, że cena ropy Brent przekroczyła poziom 100 dolarów za baryłkę oraz kilkusetzłotowe podwyżki cen paliw, jakie wstrząsnęły rynkiem hurtowym w Polsce przyczyniły się do tego, że kierowcy znacząco więcej niż przed tygodniem płacą za tankowanie” – stwierdzili analitycy portalu.

Zaznaczyli, że średnia ogólnopolska cena benzyny Pb98 ponownie przekracza poziom 6 złotych (ostatni raz z taką sytuacją mieliśmy do czynienia pod koniec stycznia br.) i wynosi 6,14 zł/l (wzrosła o 45 groszy w porównaniu do ubiegłego tygodnia.