Jelcz-Laskowice: 38-latek podejrzany o posiadanie narkotyków

(fot. mat. policji)

Policjanci pełniąc nocną służbę na terenie miasta i gminy kontrolowali piwnice w blokach mieszkalnych w Jelczu-Laskowicach. W jednej z nich, na korytarzu zauważyli światło. – Postanowili sprawdzić to miejsce. Po wejściu do piwnicy, w korytarzu, zauważyli siedzącego na podłodze mężczyznę, który na widok policjantów zaczął bardzo nerwowo zachowywać się. Funkcjonariusze wylegitymowali go.

Okazało się, że jest to 38-letni mieszkaniec Jelcza-Laskowic. Mężczyzna był bardzo niespokojny, nie potrafił nawiązać logicznego kontaktu z policjantami. Po chwili policjanci ujawnili powód niepokoju mężczyzny.

Funkcjonariusze znaleźli przy nim 10 woreczków „strunowych” z białym proszkiem. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu. Tam funkcjonariusze poddali testom zabezpieczoną substancję . Okazało się, że jest to 43 gramy amfetaminy. Z tej ilości narkotyku można by było otrzymać ponad 400 porcji handlowych. Narkotyk ten nie trafi już na rynek. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Obecnie funkcjonariusze sprawdzają czy podejrzany zajmował się również dystrybucją narkotyków.

38-latkowi za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.