Jelcz-Laskowice: 11 laptopów dla Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza

W sumie 45 komputerów trafiło do oławskiego starostwa, 11 z nich trafi do uczniów z Jelcza. To sprzęt zakupiony w ramach programu Ministerstwa Cyfryzacji – „ZdalnaSzkoła”.

W związku z epidemią koronawirusa placówki oświatowe zostały zamknięte w pierwszej połowie marca. Nauka musiała się przenieść do sieci. Niestety nie wszyscy posiadają niezbędny sprzęt do prowadzenia lekcji on-line. Dlatego Powiat Oławski złożył wniosek do Ministerstwa Cyfryzacji o przyznanie grantu w ramach programu „Zdalna Szkoła”. Jest to rządowy program, który ma pomóc w wykluczeniu cyfrowym uczniów i nauczycieli. Na zakup sprzętu komputerowego i dostępu do internetu resort cyfryzacji przeznaczył 186 mln zł – mówi starosta Zdzisław Brezdeń.

Nabór wniosków o dofinansowanie ruszył 1 kwietnia. O pieniądze mogą się ubiegać gminy i powiaty, składając elektroniczny wniosek do Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Minimalna kwota zwrotu, jaką może otrzymać samorząd to 35 tys. zł, a maksymalna – 100 tys. zł – dodał Szef Zarządu Powiatu.

Nasze szkoły złożyły odpowiednie zapotrzebowanie. Otrzymaliśmy z ministerstwa pozytywną odpowiedź i przekazano nam 99 076,50 zł, co stanowi praktycznie maksymalną sumę tego rządowego wsparcia. Za tę kwotę zakupiliśmy 45 laptopów DELL o bardzo dobrych parametrach i przekażemy je w najbliższych dniach do szkół ponadpodstawowy z terenu powiatu oławskiego – mówi wicestarosta Witold Niemirowski. – Laptopy te zostaną niezwłocznie przekazane uczniom, na zasadzie wypożyczenia do czasu prowadzenia zajęć szkolnych on-line. Następnie komputery te zostaną w naszych placówkach oświatowych – dodaje Niemirowski.

Gdzie trafią komputery?

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie – 13 sztuk.

Zespół Szkół w Oławie – 16 sztuk.

Liceum Ogólnokształcące nr I im. Jana III Sobieskiego – 5 sztuk.

Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach – 11 sztuk.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Oławie

REKLAMA