Jelcz-Laskowice: 1 czerwca Dzień Dziecka z Panem Kleksem

W tym roku motywem przewodnim Dnia Dziecka będzie świat PANA KLEKSA. Miejsca tu będzie na wszystko, a ograniczać może nas jedynie własna wyobraźnia.

Na najmłodszych czekać będą różne atrakcje: warsztaty, koncerty, dmuchane zamki, spotkania z postaciami z bajek, gra terenowa i wiele innych.

– Wspomniane wydarzenie ma jeszcze bardzo mocne przesłanie: chcemy podkreślić, że każde dziecko jest inne, unikatowe i stanowi integralną część świata. W naszej bajce jest przede wszystkim miejsce na tolerancję, zrozumienie, szacunek dla inności. Dlatego dzieci stworzą pierwszą guzikową instalację na świecie. Prosimy, aby dzieci zabrały ze sobą guziki, różne, jakie tylko mają w domu – informują organizatorzy z MGCK.

Każdy guzik będzie inny, jednak razem stanowić będą część innego, dużego guzika, który zostanie zawieszony na balkonie pałacu jako wspólne dzieło dzieci i manifest dla świata.

Dzień Dziecka z Panem Kleksem już 1 czerwca 2023, od godz. 15.00. w parku za Urzędem Miasta i Gminy przy ul. Witosa 24 w Jelczu-Laskowicach.

Źródło: MGCK / DG