Jelcz 422 w skali 1:87

Jak informuje portal 40ton.net, trzech pasjonatów modelarstwa podjęło się ciekawego projektu. Piotr, specjalizujący się wytwarzaniu miniaturowych nadwozi z żywicy, a także Michał i Igor, odpowiedzialni za ostateczne wykończenie modeli, wspólnie przygotowali miniaturkę Jelcza 422 w skali 1:87.

To wykonany z żywicy model z ogromną liczbą detali. Dzięki odpowiedniej okleinie wygląda na pojazd żywcem wyrwany z polskich dróg sprzed wejścia do Unii Europejskiej. Na razie powstała pierwsza seria tych modeli, przewidująca 20 różnych egzemplarzy, przygotowanych w oparciu o historyczne zdjęcia. Są to przede wszystkim ciężarówki popularnych PKS-ów, wyposażone w tablice TIR, autentyczne oznaczenia firmowe, a nawet prawdziwe numery rejestracyjne. Część z pojazdów ma także charakterystyczny, jelczański spojler, czy też znaczki oferujące o zastosowaniu silnika marki Steyr.

Pierwsza seria 20 pojazdów rozeszła się momentalnie. Wkrótce rozpocznie się jednak produkcja kolejnych egzemplarzy. Możliwe jest także zamówienie konkretnej wersji kolorystycznej lub przygotowanie specjalnych dodatków. Dane kontaktowe pod następującym adresem internetowym: http://gabinett.republika.pl/modelarstwo/kontakt.html.