Jarmark świąteczny w Jelczu-Laskowicach

Dwudniowy Jarmark Adwentowy odbędzie się w tym roku 9 i 10 grudnia na parkingu przy hali sportowej CSiR w Jelczu-Laskowicach. W przystrojonych drewnianych domkach znajdą się prezenty pod choinkę – biżuteria, ceramika artystyczna, świąteczne domki z pierników, obrazy, rzeźby i inne wyroby rękodzielnicze.

– Podtrzymujemy coroczną tradycję i wspólnie odpalimy światełka na tegorocznej choince, a wszystko przy muzyce w wykonaniu takich zespołów jak: Świtezianie, chór „Viva la musica” Akademii Złotego Wieku, zespół wokalny MGCK, zespół wokalny z Miłoszyc, Schola Dziecięca działająca przy parafii M.M.Kolbego i orkiestra dęta „Świętego Mikołaja” z Wrocławia. Gwiazdą pierwszego dnia występów będzie J-L Big-Band z programem świątecznym, drugiego dnia usłyszymy legendarny, rodzimy zespół RH+ – informują organizatorzy.

Na dzieci czekać będą świąteczne atrakcje – spektakl „Pierwsza Gwiazda” w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego, animacje ze św. Mikołajem i wiele innych niespodzianek. Nie zabraknie też atrakcji kulinarnych: posilić się będzie można świątecznym bigosem, barszczem, pierogami, rozgrzać grzanym piwem i winem.