Gminne dożynki w Piekarach

W tym roku Dożynki Gminne odbędą się w Piekarach. Święto rolników już w najbliższą niedzielę 27 sierpnia.

O godz. 13.00 delegacje sołectw przejdą w korowodzie kapliczki na boisko wiejskie. O 13.30 odbędzie się msza św., potem burmistrz Bogdan Szczęśniak odkroi pierwszą kromkę chleba z tegorocznej mąki.

Tych, którzy uczestniczyli w gminnych dożynkach, nie trzeba zachęcać do degustacji specjałów przygotowanych przez sołectwa. Stoiska Kół Gospodyń Wiejskich cieszą się co roku wielkim zainteresowaniem, to nie dziwi, bo kryją prawdziwe skarby.

Od godz. 16.00 na ludowo przygrywać będą Jedliiok i Świtezianie, a także goście z Ukrainy, Słowacji, Węgier i Niemiec. Miłośnicy rekonstrukcji historycznych obejrzą o godz. 19.00 pokaz pod tytułem „Sami Swoi”.

A potem już gwiazda wieczoru – która może sprawić, że Piekary będą przeżywały prawdziwy najazd fanów. Zespół PIĘKNI i MŁODZI umacnia swoją pozycję na polskiej scenie dance, a ich szlagier „Tak już bez Ciebie” królował przez długie tygodnie w klubach i na listach przebojów.

– Zapraszam wszystkich mieszkańców Jelcza-Laskowic i gminy do Piekar – przy takiej lokalizacji z frekwencją nie powinno być problemów – mówi burmistrz Bogdan Szczęśniak. – Doceńmy trud rolników, wspólnie podziwiajmy sołeckie wieńce i bawmy się na zakończenie lata.

PROGRAM IMPREZY:

Tegoroczne dożynki odbędą się w Piekarach na boisku sportowym. Uroczystości dożynkowe tradycyjnie rozpoczniemy korowodem (13:00, Kapliczka, ul. Główna 9), o godzinie 13:30 odprawiona zostanie Msza św. dziękczynna za plony, ceremoniał dożynkowy rozpoczniemy się o godzinie 15:00.

Program artystyczny:
16:00 – występ Akademickiego Zespołu Pieśni i Tańca „Jedliniok” z Wrocławia
16:30 – występ zespołu ludowego „Świtezianie”
17:00 – występ zespołu folklorystycznego „Homin” ze Szczyrca (Ukraina)
17:30 – występ żeńskiego chóru z Gleichen (Niemcy)
18:00 – występ zespołu tanecznego z kapelą „Holloko folk group” ze Słowacji
18:30 – występ zespołu tanecznego „Ipoly” z kapelą „TuCSoK” z Węgier
19:00 – Grupa Rekonstrukcji Historycznej OKA z Namysłowa – diorama „Sami Swoi”

Tegoroczną gwiazdą wieczoru będzie zespół „PIĘKNI I MŁODZI” (godz. 20:00), zaraz po ich występie rozpocznie się zabawa taneczna, która potrwa do północy.

Źródło: UMiG