Dzień otwarty z jogą w CSiR Jelcz-Laskowice

CSiR Jelcz-Laskowice zaprasza 10 marca na dzień otwarty z jogą. Będziecie mogli wziąć udział w bezpłatnych zajęciach i przekonać się, jak wygląda praktyka jogi.

– Zobaczycie, że joga jest łatwa, że joga jest przyjemna, że po jodze czujcie się niesamowicie dobrze. Zabierzcie ze sobą znajomego lub kogoś z rodziny i spróbujcie swoich siła na macie – zachęcają organizatorzy.

10 marca będziecie mogli również kupić karnety na zajęcia jogi w CSiR ze zniżką 20%.

12.00 – 12.30 – Czym jest joga – wykład i prezentacja Powitań Słońca
12.45 – 14.00 – Ashtanga Joga podstawy – zajęcia otwarte (obowiązują zapisy)
14.00 – 15.00 – Joga Nidra – sztuka relaksu (obowiązują zapisy)

Liczba miejsca ograniczona! Zapisy możliwe osobiście w recepcji CSiR, bądź telefonicznie: 71 303 65 09.

Ashtanga joga to tradycyjna, płynna i dynamiczna odmiana hatha jogi. Regularna praktyka pozwala zbudować siłę, elastyczność, wytrzymałość całego ciała oraz wewnętrzną równowagę. Praktyka opiera się na synchronizacji ruchów ciała z oddechem, dzięki czemu dodatkowo ćwiczymy uwagę i koncentrację. Wykorzystane techniki oddechowe pozwalają do energetyzować i orzeźwić ciało i umysł. Praktyka jogi oczyszcza i uzdrawia ciało, czyniąc je lekkim, zdrowym i pełnym sił. Zapewnia uczucie radości, wewnętrznego spokoju i równowagi. Spróbujcie jednych zajęć a joga z pewnością stanie się waszą przygodą na dłużej.

Yoga Nidra jest metodą systematycznego wywoływania pełnego fizycznego, psychicznego i emocjonalnego relaksu. Jej praktyka przyczynia się do poprawy zdrowia poprzez obniżenie napięcia i niepokoju, z którymi często współwystępują psychosomatyczne objawy związane z bólami i zawrotami głowy, bólami w klatce piersiowej, kołataniem serca, poceniem się czy bólem brzucha. Podczas sesji znajdujemy się w specyficznym stanie pomiędzy jawą i snem, w którym doświadczamy przytomności przebywając jednocześnie w stanie głębokiego snu. Jest to technika przekształcania pozwalająca na całkowity reset układu nerwowego. Nie trzeba się przygotowywać na sesje jogi nidry należy tylko pozwolić sobie na pełne spokoju, spontaniczne doświadczenie.

PROWADZĄCY:
Krystian Mesjasz praktykuje jogę od 15 lat. Uczy według tradycyjnej metod ashtanga vinyasa yogi. Publikuje w magazynie „Yoga & Ayurveda” przedstawiając czytelnikom kulturę Indii i historię nowożytnej jogi. Jest również redaktorem portalu „Boso na macie” – jednego z największych portali o jodze i zdrowym stylu życia. Regularnie podróżuje do Mysore w Indiach, gdzie pod okiem Sharata Joisa pogłębia i rozwija praktykę jogi. Autoryzowany do nauczania jogi przez Instytutu KPJAYI w Mysore.