Dziadek do orzechów Piotra Czajkowskiego w Jelczu [wideo]

W tegoroczne mikołajki do Jelcza zawita „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego. Artyści Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu wystąpią 6 grudnia.

„Dziadek do orzechów” to fenomen w historii baletu – wzorzec klasycznego piękna, niezmiennie ujmujący publiczność. To również najpoważniejsze wyzwanie dla tancerzy i choreografów. Balet Piotra Czajkowskiego przenosi nas do baśniowej krainy tańca i muzyki. W wigilijny wieczór mała dziewczynka dostaje w prezencie tytułowego Dziadka do Orzechów, który w jej śnie staje się księciem z bajki, a ona jego księżniczką. W kolejnych scenach balet wykonuje charakterystyczne tańce: Taniec Wieszczki Cukrowej, Taniec Hiszpański, Taniec Arabski, Taniec Chiński, Trepak (Taniec Rosyjski), Taniec Pasterski oraz końcowy Walc Kwiatów. Wyrazistość ruchów tancerzy, fantastyczna choreografia, magia świateł, dekorowane cekinami stroje i urzekająca scenografia – wszystko to składa się na zapierający dech w piersiach, bajkowy występ Lwowskiego Narodowego Baletu.

Początek przedstawienia, w hali sportowej Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Oławskiej 46, o godz. 18.00. Bilety (dla dzieci 25 zł, dla dorosłych 50 zł) do nabycia w sekretariacie Miejsko-Gminnego Centrum Kultury.