21-latek, który handlował narkotykami, wpadł w ręce policjantów

Policjanci z Komisariatu Policji w Jelczu-Laskowicach zatrzymali 21-letniego mieszkańca powiatu namysłowskiego podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków (85 gramów marihuany i 20 gramów amfetaminy) oraz o handel narkotykami. Wobec podejrzanego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Policjanci z Jelcza-Laskowic, w Miłoszycach na ul. Wrocławskiej, zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy na namysłowskich numerach rejestracyjnych. Funkcjonariusze ujawnili w pojeździe mały pakunek z 30-gramami marihuany i woreczek strunowy, w którym znajdował się prawie gram amfetaminy. 21-letni kierowca auta został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

W toku dalszych czynności, policjanci przeszukali mieszkanie zatrzymanego i tam dodatkowo znaleźli i zabezpieczyli ponad 16 gramów amfetaminy, prawie 3 gramy narkotyku o nazwie ecstasy i 55 gramów marihuany. Materiał dowodowy zebrany przez policjantów pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu posiadania znacznej ilości narkotyków. Policjanci ujawniając zabezpieczając środki odurzające zapobiegli wejściu w obrót handlowy około 600 porcji marihuany i 200 porcji amfetaminy.

To nie jedyny zarzut, jaki przedstawiono 21-latkowi. Podejrzany odpowie przed sądem za handel narkotykami, które rozprowadzał wśród swoich znajomych i nie tylko.

Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.