Dolnośląscy policjanci szkolą wolontariuszy przed Światowymi Dniami Młodzieży

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, prowadzą szkolenia dla wolontariuszy. Celem prowadzonych zajęć jest przygotowanie ich do właściwego reagowania na mogące wystąpić sytuacje i zdarzenia. Na ternie diecezji wrocławskiej i legnickiej policjanci przeszkolili już 450 wolontariuszy. W szkoleniach biorą również udział harcerze, którzy włączą się w działania wolontariatu na terenie Dolnego Śląska.

Policjanci podczas prowadzonych szkoleń rozmawiają z wolontariuszami m.in. o tym, jakie są uprawnienia Policji, jak właściwie rozpoznawać i reagować na mogące wystąpić sytuacje i zdarzenia kryzysowe, a także na co zwracać szczególną uwagę w miejscach publicznych.

Szkolenia, to cykliczne spotkania prowadzone przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Podczas zajęć policjanci omawiają również najważniejsze zasady bezpieczeństwa, które pozwolą zarówno wolontariuszom, jak i uczestnikom Światowych Dni Młodzieży uniknąć różnego rodzaju zagrożeń.

Szczególną uwagę osób zaangażowanych w wolontariat zwrócono na zachowania, jakie cechują tłum, a także na to, iż każdy z nas jest elementem systemu bezpieczeństwa w kontekście zagrożeń terrorystycznych.Dzięki nabytej wiedzy, wolontariusze będą w stanie lepiej zadbać o własne bezpieczeństwo, ale też o bezpieczeństwo uczestników Światowych Dni Młodzieży.

Na ternie diecezji wrocławskiej i legnickiej policjanci przeszkolili już 450 wolontariuszy. W szkoleniach biorą również udział harcerze, którzy włączą się w działania wolontariatu na terenie Dolnego Śląska.