Spokojny długi weekend na drogach w naszym regionie

Długi weekend majowy już za nami. Dla mieszkańców był to czas wypoczynku, a dla dolnośląskich policjantów okres bardzo intensywnej pracy. Podczas pięciu minionych dni weekendu funkcjonariusze przeprowadzili ponad 6 tysięcy różnego rodzaju interwencji, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 328 osób oraz zatrzymali 94 osoby poszukiwane. Policjanci czuwali też nad bezpieczeństwem podróżujących. Od środy do niedzieli funkcjonariusze ujawnili i zatrzymali 111 nietrzeźwych kierujących.

Długi majowy weekend na dolnośląskich drogach przebiegły dość spokojnie. Mimo znacznie zwiększonego ruchu pojazdów, ilość zaistniałych zdarzeń nie odbiegła od liczby zdarzeń odnotowywanych często podczas zwykłych dni roboczych. W ciągu pięciu minionych dni doszło w naszym regionie do 38 wypadków, w których 48 osób zostało rannych. Niemniej jednak brak rozwagi i nonszalancja na drogach, to wciąż główne przyczyny zaistniałych zdarzeń.

Niestety od środy do niedzieli, wśród wymienionych wypadków, doszło do trzech wypadków śmiertelnych. Jednym z nich było zdarzenie na terenie powiatu kamiennogórskiego, gdzie kierujący motocyklem z niewyjaśnionych przyczyn na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku wypadku zginął 28-letni mężczyzna.

Dolnośląscy policjanci prowadząc wzmożone działania kontrolne, ujawnili i zatrzymali 111 osób, które mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu.

Weekend majowy, to nie tylko czas wzmożonej pracy policjantów ruchu drogowego. W ciągu pięciu minionych dni funkcjonariusze przeprowadzili 6071 różnego rodzaju interwencji. W wyniku prowadzonych działań, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 328 osób. W ręce policjantów wpadło też 94 poszukiwanych, w tym 12 nieletnich.