Crossowy Półmaraton Harcownika w Jelczu

Crossowy Półmaraton Harcownika w Jelczu

W ostatnią niedzielę września, 25.09.2016 r. kolejny Bieg Harcownika. Tym razem biegi odbędą się w Jelczu-Laskowicach, przy ul. Stawowej.

Do wyboru jest dystans 21 km lub 10,5 km. Biegowi głównemu będą towarzyszyć biegi dla dzieci i młodzieży oraz marsz NW na jedno okrążenie, ok 10,5 km.

Zapisy: link | Regulamin: link

Opis trasy: Ścieżka została utworzona w 2012 r. na terenie Leśnictwa Jelcz. Powstała przy współudziale firmy Toyota Motor Industries Poland, Urzędu Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice oraz Nadleśnictwa Oława. Trasa zaczyna i kończy się w Jelczu nad pierwszym stawem i przebiega przez najciekawsze obszary Lasów Jelczańskich. Trasa przebiega w sąsiedztwie drugiego i trzeciego stawu jelczańskiego, łąk nowodworskich, przez Lisią Górę, częściowo starą poniemiecką drogą betonową z czasów II Wojny Światowej, obok pomnika upamiętniającego tragiczną śmierć leśniczego Hintzego w 1922 roku, a także pomnika upamiętniającego upolowanie lisa przez księcia Fryderyka. Na ścieżce znajduje się 15 tablic edukacyjnych opisujących: gospodarkę leśną i łowiecką, formy ochrony przyrody, rolę lasu i leśnictwa, rolę martwego drewna w przyrodzie, ekosystem jeziora, łąki i inne. Trasa jest trwale oznaczona w terenie.