Coraz więcej dziur w drogach na terenie Jelcza i gminy

Powoli puszcza mróz, topnieje śnieg, a w drogach w naszej gminie pojawia się coraz więcej dziur. Do szybkiego remontu nadaje się m.in. droga łącząca Jelcz z Chwałowicami.

Od jednego z kierowców, który codziennie pokonuje ten odcinek, dostaliśmy zdjęcie. Jak się okazuje, w Chwałowicach, przy ul. Głównej (na wysokości numeru 76) na kierowców czyha od kilku dni ogromna dziura.

– Wysyłam zdjęcie, by ostrzec innych. Dziura pojawiła się kilka dni temu. Obok niej jest też kilka innych. Można urwać zawieszenie – pisze nasz Czytelnik. O sprawie poinformowaliśmy UMiG w Jelczu.

Przy okazji pamiętajcie, że można uzyskać odszkodowanie od zarządcy drogi, na której uszkodziliśmy auto. Powinniśmy wówczas zgromadzić odpowiednią dokumentację. Trzeba podać lokalizację wyrwy – numer drogi, kilometr lub charakterystyczny punkt w okolicy. Następnie należy ustalić zarządcę drogi (gminna, miejska, powiatowa, wojewódzka czy też w zarządzie GDDKiA).

Jak radzą eksperci, najlepiej jednak w takiej sytuacji zawiadomić policję, która opisze zdarzenie wraz ze wskazaniem lokalizacji i zarządcy drogi w stosownej notatce urzędowej. Policja ma obowiązek stawić się na nasze wezwanie, choć trzeba się liczyć z nawet kilkugodzinnym oczekiwaniem. Inny sposób to samodzielne potwierdzenie wypadku, np. wskazanie świadków zdarzenia czy zrobienie zdjęć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *