Coraz więcej dziur w drogach na terenie Jelcza i gminy

Powoli puszcza mróz, topnieje śnieg, a w drogach w naszej gminie pojawia się coraz więcej dziur. Do szybkiego remontu nadaje się m.in. droga łącząca Jelcz z Chwałowicami.

Od jednego z kierowców, który codziennie pokonuje ten odcinek, dostaliśmy zdjęcie. Jak się okazuje, w Chwałowicach, przy ul. Głównej (na wysokości numeru 76) na kierowców czyha od kilku dni ogromna dziura.

– Wysyłam zdjęcie, by ostrzec innych. Dziura pojawiła się kilka dni temu. Obok niej jest też kilka innych. Można urwać zawieszenie – pisze nasz Czytelnik. O sprawie poinformowaliśmy UMiG w Jelczu.

Przy okazji pamiętajcie, że można uzyskać odszkodowanie od zarządcy drogi, na której uszkodziliśmy auto. Powinniśmy wówczas zgromadzić odpowiednią dokumentację. Trzeba podać lokalizację wyrwy – numer drogi, kilometr lub charakterystyczny punkt w okolicy. Następnie należy ustalić zarządcę drogi (gminna, miejska, powiatowa, wojewódzka czy też w zarządzie GDDKiA).

Jak radzą eksperci, najlepiej jednak w takiej sytuacji zawiadomić policję, która opisze zdarzenie wraz ze wskazaniem lokalizacji i zarządcy drogi w stosownej notatce urzędowej. Policja ma obowiązek stawić się na nasze wezwanie, choć trzeba się liczyć z nawet kilkugodzinnym oczekiwaniem. Inny sposób to samodzielne potwierdzenie wypadku, np. wskazanie świadków zdarzenia czy zrobienie zdjęć.