Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjnego dla mieszkańców Jelcza już gotowe

Zakończyła się przebudowa i wyposażenie wnętrz Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjnego przy ul. 3. Maja w Oławie. W inwestycji partycypowało miasto i gmina Jelcz-Laskowice

Obiekt został przekazany Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Tęcza w Oławie, które będzie prowadzić Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjne. Będzie to miejsce, gdzie osoby niepełnosprawne w każdym wieku będą mogły skorzystać z terapii, rehabilitacji i uzyskać pomoc w podjęciu aktywności zawodowej. W ramach Centrum będą funkcjonować: Ośrodek Terapeutyczno-Rehabilitacyjny, Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Zakład Aktywności Zawodowej. Z usług tych będą mogli skorzystać niepełnosprawni z miasta i gminy Jelcz-Laskowice.

„Przebudowa i wyposażenie wnętrz przyziemia zabytkowego przy ulicy 3 Maja w Oławie dla potrzeb utworzenia i prowadzenia Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjnego” to wspólny projekt gminy Oława, lidera projektu oraz partnerów projektu: miasta Oława, miasta i gminy Jelcz-Laskowice, gminy Domaniów oraz Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Tęcza w Oławie. Inwestycja obejmowała prace budowlane wyłącznie wewnątrz budynku oraz wyposażenie i montaż umeblowania, a także wyposażenie sanitarne, w tym montaż podnośników dla osób niepełnosprawnych.

(fot. UMiG / Gmina Oława)