Bezpieczny wakacyjny wypoczynek tematem spotkania jelczańskiej policji z gimnazjalistami

W Gimnazjum nr 2 w Jelczu-Laskowicach ponad 40 uczniów klas pierwszych uczestniczyło w spotkaniu ze st. asp. Rafałem Bargielem, kierownikiem dzielnicowych jelczańsko-laskowickiego komisariatu policji. Wiodącym tematem spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo podczas wakacyjnego wypoczynku nastolatków.

8 czerwca br. w czasie zajęć lekcyjnych, st. asp. Rafał Bargiel spotkał się z grupą 44 uczniów klas pierwszych Gimnazjum nr 2 w Jelczu-Laskowicach. Funkcjonariusz przekazał nastolatkom podstawowe informacje z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach, zarówno pieszych, jak i rowerzystów. Podkreślił przy tym, jak istotne jest posiadanie elementów odblaskowych, których noszenie po zmierzchu obowiązuje wszystkich pieszych poruszających się drogami poza terenem zbudowanym.

Policjant w swoim wystąpieniu zwrócił uczniom szczególną uwagę na wybór miejsc do kąpieli podczas wakacyjnego wypoczynku. Doradził aby wybierać miejsca sprawdzone, objęte nadzorem ratowników. Podkreślił, że należy unikać „dzikich” kąpielisk o nieznanym podłożu. St, asp. Rafał Bargiel zaapelował do młodych o zachowanie rozwagi podczas różnego rodzaju spotkań towarzyskich.

Na koniec spotkania funkcjonariusz rozdał uczestnikom książeczki informacyjno-edukacyjne „Bezpieczna Woda”, „Zasady Bezpiecznego Zachowania nad Wodą w Wodzie i na Wodzie” opracowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Przedwakacyjna lektura tych broszur na pewno zmniejszy wśród uczniów ryzyko zaistnienia niebezpiecznych zachowań.