Będzie więcej pracy w Jelczu? Wszystko na to wskazuje

Nowych etatów przybywa, co daje możliwość zatrudnienia pracownikom w całej Polsce. Pośród stanowisk znajdują się również te, przy których nie wymagane jest doświadczenie, jak pracownik produkcji czy operator maszyn, a liczy się głównie chęć do pracy – informuje w komunikacie firma Manpower.

Sektor produkcji przemysłowej to ważny element rynku, który ma wpływ również na inne jego obszary. Tym bardziej cieszy fakt, że od kilkunastu ostatnich kwartałów krajowa produkcja utrzymuje się na optymistycznym poziomie, a pracodawcy z tej branży wykazują rosnące zapotrzebowanie na pracowników – czytamy w komunikacie.

Jak wynika z raportu Barometr Manpower Perspektyw Zatrudnienia, prognozy zatrudnienia w tym obszarze od 12 ostatnich kwartałów utrzymują się na dobrym poziomie. Oznacza to popyt na pracowników tej branży, który wraz ze zbliżającymi się wakacjami będzie się powiększał z racji ofert pracy tymczasowej.

– Liczba ofert pracy w sektorze produkcyjnym cały czas rośnie – mówi Magdalena Oliwa z agencji zatrudnienia Manpower. – Tylko teraz dla jednego z naszych klientów z branży spożywczej poszukujemy 200 osób do pracy na produkcji, a liczba wakatów będzie wzrastać, szczególnie w fabrykach znajdujących się w Skarbimierzu, Namysłowie i Jelczu-Laskowicach.

Jak dodaje, dzięki dobrej sytuacji w sektorze popyt na pracowników jest tak duży, że coraz więcej firm decyduje się na zapewnienie kandydatom darmowego dojazdu do pracy, dzięki czemu mogą zwiększyć obszar poszukiwań.

– Kandydatów zachęcamy również wysoką premią i możliwością skorzystania z wielu zniżek w ramach naszego programu Manpower Premium. To praca na cały sezon, bo wsparcia pracowników będziemy potrzebowali co najmniej do końca września, a część osób będzie mogła liczyć na długofalowe zatrudnienie u naszych klientów. Wartość pracownika rośnie, co sprawia, że coraz większe grono firm zwiększa inwestycje na rzecz wygody zatrudnianych osób – dodaje przedstawicielka Manpower.

Do aplikowania na oferty pracy może również zachęcać fakt, że praca w zakładach produkcyjnych bardzo często nie wiąże się z koniecznością posiadania doświadczenia. Zatrudnieni za pośrednictwem Manpower będą wykonywali pracę głównie jako pracownicy produkcji lub operatorzy maszyn.Jednym z niezbędnych wymogów jest tam posiadanie książeczki sanitarno-epidemiologicznej, jednak jej wyrobienie nie jest sprawą skomplikowaną i nie powinno przysparzać kandydatom dodatkowych trudności.

ManpowerGroup to światowy lider innowacyjnych rozwiązań dla rynku pracy, który od 2001 r. wspiera firmy i kandydatów w Polsce. Organizacja posiada blisko 70 agencji i jest obecna w 44 miastach w całym kraju. Usługi w Polsce obejmują pracę tymczasową, rekrutację stałą i badanie kompetencji pracowników, zatrudnienie zewnętrzne, outsourcing procesów, doradztwo personalne, zarządzanie karierą i outplacement.