Babski ze srebrnym medalem na JBL Triathlon Sieraków

Nad jeziorem Jaroszewskim triathloniści rozpoczęli rywalizację w kultowych zawodach cyklu CIECH Tri Tour – JBL Triathlon Sieraków. Pobijali życiówki i rekordy trasy, a emocje na mecie rozpalały kibiców. Reprezentant Jelcz-Laskowic przywiezie do domu srebrny medal.

O sportowcach trenujących triathlon mówi się, że to ludzie z żelaza. W każdym starcie pokonują kilkadziesiąt kilometrów biegnąc, jadąc na rowerze i płynąc. Tegoroczne zawody były dodatkowo wymagające – zawodnicy stanęli na starcie jubileuszowej 10. Edycji, w powietrzu było czuć wyjątkową atmosferę i dodatkową motywację do ustalenia jak najlepszego wyniku.

Podczas tegorocznej edycji rywalizacja rozpoczęła się w minioną sobotę punktualnie o 9, na pierwszy ogień poszli zawodnicy startujący w dystansie sprinterskim (1/8). Półtorej godziny później rozpoczęły się zmagania na dystansie niespełna 113 km. Warunki atmosferyczne nie rozpieszczały startujących, jednak to nie powstrzymało zawodników w uzyskiwaniu jak najlepszych wyników i to z uśmiechem na twarzy. Jubileuszowa atmosfera oraz sobotnie koncerty przyciągnęła też wielu kibiców, którzy dodatkowo podgrzewali atmosferę w ten chłodny weekend. Tadeusz Babski z Jelcz-Laskowic wywalczył srebrny medal w kategorii M65-69 lat na dystansie sprinterskim.

Sportowe emocje będą trwały również w niedziele, gdy zawodnicy w Sierakowie będą rywalizować na dystansie 1/4 ironmana oraz w sztafetach. Kolejne triathlonowe zmagania już za dwa tygodnie w Charzykowych.