20-latek zniszczył znaki drogowe w Jelczu-Laskowicach

1000 złotych grzywny, to kara jaką poniesie 20-letni mieszkaniec Jelcza za zniszczenie trzech znaków drogowych i tamowanie ruchu w obrębie jednego ze skrzyżowań w Jelczu-Laskowicach.

O nietrzeźwym mężczyźnie przewracającym znaki drogowe poinformował policjantów jeden z mieszkańców. Zgłaszający przekazał funkcjonariuszom, że ten sam mężczyzna chwilę wcześniej wchodził na jezdnię stwarzając zagrożenie w ruchu.

– Mundurowi sprawdzili wskazane miejsca, faktycznie ujawnili  trzy wyrwane z ziemi słupki ze znakami drogowymi. Dzięki aktywnej i pomocnej postawie zgłaszającego, sprawca zniszczeń został wylegitymowany i doprowadzony przez policjantów do komisariatu. Nietrzeźwy mężczyzna zachowywał się bardzo agresywnie, nie stosował się do poleceń funkcjonariuszy utrudniając im przeprowadzenie czynności – informuje biuro prasowe policji.

Mężczyzna trzeźwiał w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych w oławskiej komendzie. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany na okoliczność popełnionych wykroczeń. Nie potrafił sensownie wytłumaczyć powodów swojego zachowania.

Za popełnione wykroczenia mężczyzna został ukarany 1000 zł grzywny.