sypialnioland-olawa

Szczęśliwy finał poszukiwań. 75-letnia mieszkanka Chwałowic odnaleziona

Wspólne działania policjantów i strażaków doprowadziły do odnalezienia 75-letniej mieszkanki Chwałowic, która wyszła z domu i nie była w stanie do niego wrócić. Po kilkunastu godzinach od zgłoszenia kobieta została zauważona z policyjnego śmigłowca. Wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe udzieliło kobiecie pomocy.

W minioną środę około godz. 15:00 (13 lipca) dyżurny oławskiej policji został powiadomiony o zaginięciu 75-letniej kobiety. Rodzina na początku szukała krewnej we własnym zakresie, wśród sąsiadów znajomych i w innych miejscach. Te poszukiwania nie przyniosły pożądanego rezultatu. Policjanci natychmiast przystąpili do działania. Funkcjonariuszom pomagali strażacy.

W akcji wzięło udział 15 policjantów i 10 strażaków z trzema psami przeszkolonymi do poszukiwań osób zaginionych. Poszukiwania trwały od chwili zgłoszenia do pierwszej w nocy. Sprawdzono okolice domu zaginionej oraz pola i teren leśny. Niestety kobiety nie odnaleziono. Następnego dnia od wczesnych godzin rannych wznowiono poszukiwania. Do akcji włączyli się policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, którzy z helikoptera dostrzegli leżącą w polu osobę. Okazało się, że była to zaginiona. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które udzieliło kobiecie pomocy.