1 kwietnia 2023

Stardance Festival Jelcz-Laskowice [znamy szczegóły]

W 2021 roku festiwal został odwołany ze względów epidemiologicznych. 11. edycja odbędzie się w kwietniu 2022 w Jelczu-Laskowicach. Tym razem miasto gospodarz chce razem świętować swoje 35-lecie. Swój udział potwierdziła Ivona Pavlovic. Pokazy mistrzowskie będą oparte o rock & roll. Wystąpią czterokrotni mistrzowie świata Anna Miadzielec i Jacek Tarczyłło.

Stardance Festival to jedna z największych cyklicznych imprez taneczno-kulturalnych w Europie. Coroczny cykl turniejów, z uczestnictwem kilkuset par tanecznych, renomowanym gronem sędziowskim, liczną, żywiołowo reagującą publicznością.

Wyjątkowe święto tańca, gdzie w podczas pokazów mistrzowskich, można podziwiać na żywo największe, międzynarodowe gwiazdy tańca towarzyskiego. Tańczyli u nas Michał Malitowski & Joanna Leunis, Riccardo Cochci &Yulia Zagoruychenko, Sergey Surkov &Agnieszka Melnicka, Sergiu Rusu & Dorota Makar, Maurizio Vescovo & Nino Langella.

Do tej pory mieliśmy okazję przeżyć dziesięć niezapomnianych festiwali. W kwietniu 2022 roku odbędzie się kolejna, XI edycja. Będzie to nie tylko turniej taneczny, wydarzenie sportowe i kulturalne lecz także forum spotkań i wymiany doświadczeń biznesowych, licznego grona komercyjnych partnerów festiwalu. Podczas bieżącej edycji festiwalu odbędą się Puchar Świata oraz Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w Tańcach Latynoamerykańskich i Standardowych.O najwyższy poziom rywalizacji, zadba grono najbardziej doświadczonych sędziów z Polski i zagranicy.

Taneczne zmagania zwieńczy uroczysta gala, którą poprowadzi, znakomita tancerka i osobowość medialna, doskonale znana szerokiej publiczności ze szklanego ekranu, Iwona Pavlović. Turniej odbędzie się we współpracy z Polskim Towarzystwem Tanecznym, założoną w latach 50-tych przez prof. Mariana Wieczystego, organizacją taneczną o najdłuższych tradycjach w Polsce, zrzeszającej ponad 7000 członków.

Oprócz zmagań sportowych, w ramach festiwalu, organizatorzy przygotowali kilka dodatkowych, poza tanecznych atrakcji.

Ciekawym dodatkiem będzie występ artystów akrobatów. Na Stardance Festival akrobaci przygotowali dwa występy artystyczne: grupowy pokaz szarfowy oraz akrobatyczno-taneczny występ grupy wyczynowej. Grupa Magnifica powstała 9 lat temu. Jest to grupa akrobatyczno-artystyczna, która organizuje zajęcia z akrobatyki sportowej, akrobatyki powietrznej oraz tańca dla dzieci, młodzieży i dorosłych w dwóch placówkach: Oława i Bielany Wrocławskie. Oprócz szerokiej oferty zajęciowej Grupa Magnifica organizuje oraz występuje podczas eventów, show,spektakli, bankietow przedstawien.
Organizuje obozy wyjazdowe oraz półkolonie rekreacyjne w swoich placówkach.

W części kuluarowej obiektu festiwalowego, wernisaż swoich prac, zaprezentuje Joanna Patron, artystka plastyk, właścicielka zamojskiej galerii Zamojskie Centrum Rękodzieł „W Ramach Sztuki „ https://www.facebook.com/wramachsztuki

O oprawę muzyczną festiwalu tańca zadba profesjonalny zespół muzyków. SixFox to projekt muzyczny łączący w sobie wybitne indywidualności ze świata muzyki. Na trzon zespołu składa się sześciu wyjątkowych muzyków o zróżnicowanych korzeniach i temperamencie, współtworzących mieszankę wybuchową. Wokalistą zespołu jest Daniel Cebula-Orynicz absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, wykładowca Wyższej Szkoły Muzycznej w Nysie i finalista 6-tej edycji programu „The Voice of Poland”. Za wyjątkowo drapieżne brzmienie odpowiada, gitarzysta Przemysław Hanaj, który nie tylko doskonale spisuje się na scenie, ale ma za sobą także równie udane występy taneczne na parkiecie. Basistą i aranżerem jest współpracujący od lat z Marcinem Wyrostkiem Piotr Zaufal, którego utwory znalazły się na wielu płytach artysty. Melodycznie skład uzupełnia, zdobywczyni wielu złotych i platynowych płyt, również absolwentka katowickiej Akademii Muzycznej pianistka Agnieszka Haase. Całość napędza niebywały duet perkusyjny – Robert Jurowicz na instrumentach perkusyjnych oraz na zestawie perkusyjnym big-bandowy perkusista, który grając na statkach opłynął niemal cały glob – Kamil Wójcik.