Odsłonią ekomural w Chwałowicach

(fot. Pixabay)

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju i Integracji Chwałowic zaprasza w sobotę 12 września o godz. 18:00 na długo oczekiwane, uroczyste odsłonięcie Eko-muralu.

Jest to pierwszy w Gminie Jelcz-Laskowice mural ceramiczno-malarski, wykonany w całości przez mieszkańców Chwałowic. Pomysłodawcą stworzenia muralu jest stowarzyszenie, które uzyskało grant z Fundacji Orlen ”Moje miejsce na ziemi” na realizację projektu. Mural wykonali artyści-plastycy, mieszkańcy Chwałowic – Państwo Elżbieta i Waldemar Czech, którzy wiele godzin stojąc na rusztowaniach, własnoręcznie malowali drzewo. Ponad 80 ceramicznych ptaków zostało wykonanych przez mieszkańców Chwałowic – dzieci i rodziców – według własnego pomysłu w pracowni ceramicznej Tutubi pod okiem Arniki Wiatrowskiej.

Gmina Jelcz-Laskowice specjalnie z okazji powstawania muralu odnowiła elewację budynku schroniska szkolnego. Mimo trudnego okresu pandemii udało się projekt zrealizować w całości: sprzątanie Chwałowic, sadzenie drzewek, warsztat przyrodniczy o drzewach, warsztaty ceramiczne i malowanie drzewa. Działo się dużo przez wiele tygodni wspólnej pracy. Efekt jest zniewalający!

Drzewo pomieści dużo więcej ptaków, więc jeśli ktokolwiek jeszcze jest chętny do własnoręcznego wykonania ptaka z gliny, prosimy o kontakt ze stowarzyszeniem.

Widzimy się w sobotę na terenie zielonym schroniska szkolnego, ul. Szkolna 4 w Chwałowicach. Bądźcie Państwo z nami, mural warto zobaczyć na własne oczy!

W ramach oprawy artystycznej wydarzenia, zagra zespół Fortet & Mili Morena.

Źródło: MGCK / TM