28 stycznia 2023

Jelcz-Laskowice: Zatrzymali poszukiwanego listem gończym

Zdjęcie ilustracyjne (fot. Pixabay)

Do trzech lat kary pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom gminy Jelcz-Laskowice, w wieku 22 i 33 lata, podejrzanym o posiadanie kilkunastu gramów amfetaminy. Policjanci zabezpieczyli u nich narkotyki podczas kontroli drogowej. W toku czynności procesowych związanych ze sprawą funkcjonariusze zatrzymali również 54-letniego mieszkańca Wrocławia, poszukiwanego listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego Komisariatu Policji z w Jelczu-Laskowicach zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Mitsubishi. 

Od początku kontroli zdenerwowanie kierowcy i dwóch towarzyszących mu pasażerów wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy, którzy postanowili sprawdzić co może być powodem niepokoju trzech dorosłych mężczyzn. Niebawem sprawa się wyjaśniła, policjanci w toku dalszych czynności służbowych znaleźli u 33-letniego pasażera woreczek foliowy z 12 gramami amfetaminy. Przy drugim 22-letnim pasażerze ujawnili również woreczek ze śladową ilością amfetaminy. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Podczas przeszukania mieszkań zatrzymanych mężczyzn policjanci zabezpieczyli po kilka porcji amfetaminy i marihuany oraz wagę elektroniczną , mogącą służyć do porcjowania narkotyków. W jednym z mieszkań policjantów czekała „niespodzianka”,  54-latek korzystający z gościnności jednego z zatrzymanych okazał się być osobą poszukiwaną listem gończym do obycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku i 4 miesięcy. Mężczyzna  został przewieziony do więzienia.

Podejrzanym o posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.