Jelcz-Laskowice: Zatrzymali 3 sprawców przestępstw i odzyskali skradzione mienie

Ostatni tydzień wakacji zaczął się bardzo pracowicie dla mundurowych z Jelcza-Laskowic. W niedzielę otrzymali informację o kradzieży z włamaniem do pomieszczenia gospodarczego na ul. Parkowej w Jelczu-Laskowicach, skąd skradziono sprężarkę elektryczną o wartości 300 zł. W wyniku pracy operacyjnej ustalono, że czynu dokonał 37 letni mieszkaniec Jelcza -Laskowic. W wyniku przeszukania miejsca zamieszkania odzyskano skradzione mienie.

W poniedziałek mężczyzna wykorzystując nieuwagę 14 latka przebywającego na boisku szkolnym dokonał kradzieży głośnika marki JBL o wartości około 1000 zł. Policjanci w wyniku uzyskanych informacji dokonali typowania sprawcy, którym okazał się 24 letni mieszkaniec Jelcza-Laskowic, brat sprawcy kradzieży kompresora elektrycznego. Mężczyzna w trakcie czynności wskazał lombard, w którym oddał głośnik.

Tego samego dnia policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży roweru miejskiego Gazelle o wartości 1000 zł, skradzionego w dniu 23.08.2021 r. W wyniku informacji uzyskanych przez dzielnicowego z KP w Jelczu-Laskowicach (asp. K. Okolita), znajdującego się na urlopie wypoczynkowym, funkcjonariusze referatu Kryminalnego dokonali zatrzymania 52 letniego mieszkańca Jelcza-Laskowic, u którego w wyniku przeszukania miejsca zamieszkania, ujawniono skradziony rower.