27 listopada 2022

Jelcz-Laskowice: Z narkotykami i zakazem kierowania samochodu

(fot. mat. prasowe policji)

Policjanci z Komisariatu Policji w Jelczu Laskowicach zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który jak się okazało miał zakaz prowadzenia pojazdów. Mundurowi znaleźli przy nim również narkotyki.

Do zdarzenia doszło na ul. Inżynierskiej. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Peugeot. Jak się okazało mężczyzna posiadał dwa aktualne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Podczas czynności 29-letni mieszkaniec Jelcza Laskowic zachowywał się nerwowo, był pobudzony i nie wykonywał poleceń policjantów.

W związku z powyższym policjanci przeprowadzili kontrolę osobistą, podczas której, w kieszeni spodni, ujawnili woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Narkotestem potwierdzono, że jest to amfetamina. Podczas dalszych czynności, w bieliźnie ujawniono kolejny woreczek strunowy, również z zawartością białego proszku. Łącznie 29- latek posiadał przy sobie 1,71 grama amfetaminy. W związku z podejrzeniem, że mężczyzna kierował pojazdem pod wpływem środków odurzających pobrano od niego krew do badań.

Teraz o jego losie zadecyduje Sąd. Za posiadanie środków odurzających oraz kierowanie pojazdem pomimo zakazu grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.