Jelcz-Laskowice: Z mieszkania przy Hirszfelda prosto za kraty?

(fot. Policja w Oławie)

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Jelczu Laskowicach zatrzymali 40-letniego mieszkańca powiatu oławskiego, u którego w mieszkaniu ujawniono narkotyki. Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do popełnionego przestępstwa.

Do dyżurnego oławskiej jednostki wpłynęło zgłoszenie dotyczące interwencji domowej w jednym z mieszkań na ul. Hirszfelda w Jelczu Laskowicach. Podczas czynności okazało się, że mężczyzna przebywający w lokalu zajmuje go nielegalnie. Zachowanie 40-latka wskazywało, że ma on coś jeszcze do ukrycia. Jak się okazało, w szafie wewnątrz oklejonej folią aluminiową, policjanci znaleźli pojemnik z zawartością suszu roślinnego.

Dalsze czynności ujawniły kolejne substancje psychoaktywne prawem zabronione tj. w zamrażarce policjanci ujawnili dwie m kostki amfetaminy, a w szufladzie pod stołem tabletki ecstasy.
W mieszkaniu dzielnicowi zabezpieczyli również urządzenia i elementy służące do wytwarzania, porcjowania i hodowli substancji odurzających i psychotropowych.

Mieszkaniec powiatu oławskiego został zatrzymany. Usłyszał zarzuty dotyczące posiadania i hodowli substancji psychoaktywnych, za co grozi kara do 3 lat więzienia. Teraz o jej losie zadecyduje Sąd.