Jelcz-Laskowice: Wpadli przez narkotyki. To ich ostatnia podróż w najbliższym czasie?

fot. Facebook)

Policjanci z laskowickiej patrolówki w czasie kontroli drogowej zabezpieczyli narkotyki. 36-letni kierowca Mercedesa oraz 26- letni pasażer zostali zatrzymani. Mężczyznom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Ogniwa Patrolowego Komisariatu Policji w Jelczu Laskowicach w miejscowości Piekary zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Mercedes Benz. Podczas czynności kierowca oraz pasażer zachowywali się niespokojnie i niepewnie, a ich odpowiedzi sugerowały próbę ukrycia wykroczenia lub przestępstwa.

W trakcie dalszych ustaleń okazało się, że 26-letni pasażer, mieszkaniec Jelcza Laskowic, w tylnej kieszeni spodni posiadał woreczek strunowy z zawartością amfetaminy, którą jak twierdził, znalazł w parku.

Ponadto podczas sprawdzenia samochodu policjanci ujawnili ponad 10 gramów amfetaminy, dwie wagi oraz 82 sztuki starterów do telefonów komórkowych różnych firm.

Do posiadania tych rzeczy przyznał się 36-letni kierowca, mieszkaniec gminy Jelcz Laskowice, u którego w mieszkaniu, policjanci ujawnili kolejne porcje marihuany i amfetaminy.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty posiadania narkotyków, za co grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.