7 lutego 2023

Jelcz-Laskowice: Włamywacz z Jelcza w rękach policji

(fot. Pixabay)

Funkcjonariusze z Jelcza Laskowic zatrzymali podejrzanego o kradzież z włamaniem do domu jednorodzinnego znajdującego się w gminie Jelcz Laskowice. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Jelczu Laskowicach, w wyniku działań operacyjnych ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do domu jednorodzinnego oraz kierowanie za pośrednictwem Facebooka gróźb karalnych pozbawienia życia i zdrowia.

Do przestępstwa doszło na terenie gminy Jelcz Laskowice. Mężczyzna włamał się do domu jednorodzinnego i dokonał kradzieży elektronarzędzi. Po analizie sposobu działania sprawcy i zebraniu istotnych w tej sprawie informacji mundurowi wytypowali sprawcę. 27-letni mężczyzna został zatrzymany na terenie Wrocławia. Okazało się również, że był on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oławie, celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Za dopuszczenie się czynów w warunkach recydywy, kara może zostać zwiększona o połowę.