7 lutego 2023

Jelcz-Laskowice: Uwaga, kierowcy. Uwaga, pasażerowie. Od 14 marca utrudnienia na 455 i zamknięta linia kolejowa

(fot. Urząd Gminy Czernica / facebook / mat. prasowe)

Od 14 marca 2022 roku planowane jest zamknięcie linii kolejowej 277, w związku z remontem wiaduktu w Czernicy nad drogą wojewódzką nr 455.

Z powodu remontu nie będą kursować pociągi relacji Jelcz Laskowice – Czernica – Wrocław. W tym czasie wdrożona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa relacji Jelcz Laskowice – Czernica PKP – Siechnice.

CZYTAJ: Jelcz-Laskowice: Zamiast pociągów, autobusy. A do tego utrudnienia na drodze 455

Od Siechnic do Wrocławia kursowanie pociągów zostanie utrzymane, a pasażerowie będą się mogli przesiąść na pociąg w Siechnicach by kontynuować podróż. W związku z powyższym planowane są zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji wewnątrzgminnej na liniach Z1-Z3.

Rozkłady jazdy autobusów 845 i 855 nie ulegną zmianie. Jednocześnie w związku z ograniczeniem funkcjonowania linii kolejowej 277, na drugiej linii kolejowej nr 292 relacji Wrocław – Dobrzykowice – Nadolice Małe – Nadolice Wielkie – Chrząstawa Mała – Jelcz Laskowice obsługującej pasażerów z terenu gminy Czernica dodatkowo dołożone zostaną 3 pary pociągów. Planowany termin zakończenia prac: lipiec 2022r.

link do rozkładów jazdy autobusowej komunikacji zastępczej – https://tiny.pl/944k7

link do rozkładów jazdy pociągów na linii 292 – https://tiny.pl/944kt

korespondencja w sprawie remontu wiaduktu – https://tiny.pl/944kr