Jelcz-Laskowice: Szkoły i przedszkola zamknięte do 24 maja

Zespół Szkół im. Jana Kasprowicza w Jelczu-Laskowicach (fot. Starostwo Powiatowe w Oławie)

Na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji opublikowano w piątek projekt nowelizacji rozporządzenia ministra edukacji w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, wydłużającej to ograniczenie do 24 maja.

Projekt oparzono adnotacją „skierowane do podpisu ministra”.

W związku z epidemią koronawirusa zajęcia stacjonarne w publicznych i niepublicznych szkołach, przedszkolach i żłobkach zostały zawieszone, początkowo do 25 marca, później przedłużono ten okres do 10 kwietnia, a potem do 26 kwietnia. Od 25 marca szkoły mają obowiązek nauczania na odległość.

W piątek na konferencji prasowej minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski poinformował, że zawieszenie zajęć przedłużone zostanie do 24 maja.

Jak czytamy w uzasadnieniu do projektu noweli: „Wobec braku możliwości określenia, do jakiego momentu konieczne będzie utrzymanie ograniczeń w funkcjonowaniu szkół i placówek zaprojektowano przedłużenie terminu ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty do dnia 24 maja 2020 r.”

Nowelizacja ma wejść w życie z dniem ogłoszenia.

(POLSKA AGENCJA PRASOWA)