30 marca 2023

Jelcz-Laskowice: Policyjny helikopter czuwa nad regionem

(fot. policja)

Oprócz codziennie kierowanych na ulice Dolnego Śląska patroli policyjnych, nad miastami czuwa też policyjny helikopter. Funkcjonariusze sprawdzają, czy mieszkańcy zostali w domach i czy przestrzegają przepisów.

Do działań w zakresie sprawdzania, jak przestrzegane są obostrzenia, wykorzystywany jest policyjny helikopter. Dzięki niemu istnieje możliwość sprawdzenia większego obszaru i wyodrębnienia miejsc, gdzie np. gromadzi się większa liczba osób lub łamane są przepisy zaostrzone w związku z panującą epidemią – mówi asp. szt. Monika Kaleta z policji.

Już kolejny dzień na dolnośląskim niebie zobaczyć można policyjny helikopter, który wykorzystywany jest podczas powietrznych patroli. Dzięki użyciu śmigłowca skontrolowany może zostać rozległy obszar objęty obostrzeniami prawnymi związanymi z przemieszczaniem się osób w przestrzeni publicznej. Funkcjonariusze sprawdzają wszystkie te miejsca, gdzie wbrew obowiązującym restrykcjom mogą gromadzić się mieszkańcy – dodaje sierż. szt. Przemysław Ratajczyk.

Policyjne powietrzne patrole przy wykorzystaniu śmigłowca będą kontynuowane przez całe święta.