25 września 2022

Jelcz-Laskowice: Pobicie w Jelczu. Rzucili się na spacerującego z rodziną mieszkańca

Policjanci z Komisariatu Policji w Jelczu Laskowicach zatrzymali dwóch obywateli Gruzji podejrzanych o pobicie mieszkańca powiatu oławskiego. Na czas trwającego postępowania jeden z podejrzanych otrzymał areszt, a drugi z mężczyzn został objęty policyjnym dozorem. Mężczyzna musiał również zapłacić poręczenie majątkowe w wysokości 3 tyś. złotych.

Do pobicia doszło w Jelczu Laskowicach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dwaj obywatele Gruzji zaatakowali mieszkańca powiatu oławskiego będącego na spacerze z rodziną. Mężczyźni działając wspólnie i w porozumieniu zaatakowali 30- letniego mężczyznę, używając trzymanego w ręce noża oraz zadając mu uderzenia w bark, doprowadzając go do upadku. W wyniku pobicia mieszkaniec powiatu oławskiego doznał obrażeń nie zagrażających jego życiu i zdrowiu.

Mężczyźni zostali zatrzymani dwie godziny po zdarzeniu, podczas penetracji przyległego tereny. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Oławie zastosował względem 46- letniego mieszkańca powiatu oławskiego (obywatela Gruzji) środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego w wysokości 3 tyś. złotych oraz zakazu opuszczania kraju. Drugi z zatrzymanych mężczyzn, 23-letni mieszkaniec powiatu oławskiego ( obywatel Gruzji) decyzją Prokuratury najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie.

Za pobicie grozi im do 3 lat więzienia.