Jelcz-Laskowice: Pływacy z Jelcza na GP w Ostrowcu Świętokrzyskim

(fot. Uczniowski Klub Pływacki Manta Jelcz-Laskowice, facebook)

O udziale poinformował klub na swoim facebooku.

Zawody w Ostrowcu Świętokrzyskim corocznie goszczą najlepszych zawodników z całej Polski – medalistów mistrzostw świata oraz uczestników igrzysk olimpijskich. Wśród czołówki nie zabrakło zawodników naszego powiatu pływaków z klubu UKP Manta Jelcz Laskowice.

Dziewięciosobowa ekipa Manty w składzie: Zuzia Cholewa, Maja Włodarczyk, Nicola Piebiak, Marta Piskorska, Maria Wilgosz, Maciej Drzycimski, Oliwier Pańka, Wiktor Wołodko, Piotr Paprocki wraz trenerem Romanem Żerkiem pokazała siłę i charakter. Grad rekordów życiowych wskazuje wysoką formę wszystkich zawodników już na początku sezonu.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje 14-letnia Nicola Piebiak, która 3 krotnie zajęła drugie miejsce w konkurencjach 50m, 100m i 400m stylem dowolnym, oraz 3 krotnie zdobyła trzecie miejsce 200m dowolnym, 50m i 200m grzbietem, dzięki czemu zdobyła tytuł trzeciej najlepszej zawodniczki w swojej kategorii wiekowej w Grand Prix Puchar Polski.