Jelcz-Laskowice: Oryginalna pasja komendanta

Nadkom. Artur Dobrowolski, Komendant Komisariatu Policji w Jelczu-Laskowicach, od 12 lat pasjonuje się modelami radiowozów, motocykli i statków powietrznych użytkowanych przez policje rożnych krajów. Jego zbiór liczy już blisko 200 niepowtarzalnych egzemplarzy.

Nadkom. Artur Dobrowolski służbę w Policji pełni od 1996r. Przez niemal ćwierć wieku spędzone w mundurze zajmował różne stanowiska, w wielu wydziałach. Od 5 lat jest Komendantem Komisariatu Policji w Jelczu-Laskowicach w powiecie oławskim. Przez te wszystkie lata spotkał na swojej drodze zawodowej przeróżne pojazdy wykorzystywane przez funkcjonariuszy w codziennej służbie. Wieloma z nich przyszło mu osobiście kierować bądź być ich pasażerem. Interesował się również tym, czym jeżdżą, pływają i latają policjanci w innych krajach. Tak w pewnym momencie narodziła się pasja, która już od 12 lat stanowi część jego życia.

Od 2007 roku nadkom. Artur Dobrowolski kolekcjonuje modele radiowozów, motocykli i statków powietrznych użytkowanych przez policje całego świata. Obecnie posiada on ponad 200 różnego rodzaju niepowtarzalnych egzemplarzy, głównie pojazdów samochodowych wykorzystywanych przez mundurowych w różnych częściach świata. Największy zbiór stanowią modele polskich radiowozów od czasów PRL do obecnych.

Jak sam opowiada: – większość z nich to prywatne zakupy w sklepach zabawkowych, w internecie, pamiątki z różnych miejsc, głównie szkół policyjnych, a także od przyjaciół i znajomych. Staram się, aby w kolekcji były pojedyncze niepowtarzalne modele, te które miałem podwójne wymieniłem na inne lub sprezentowałem dzieciom. Obecnie wystawa ta znajduje się w gabinecie służbowym w komisariacie, gdzie pracuję i zawsze spotyka się z zainteresowanie osób, które mnie odwiedzają. Dobrze jest mięć jakieś oderwanie od swojej codziennej pracy, a skoro się ją lubi to człowiek przywiązuje się do rzeczy, które są z nią związane i tak jest z tymi modelami.