sypialnioland-olawa

Jelcz-Laskowice: Nowy komisariat policji prawie gotowy

(fot. flickr)

Jak informuje portal tuolawa.pl, nowy komisariat w Jelczu-Laskowicach jest już prawie gotowy. – Oddanie obiektu do użytku powinno się odbyć pod koniec pierwszego kwartału tego roku – mówi w rozmowie z portalem tuolawa.pl komendant powiatowy nadkomisarz Artur Dobrowolski.

Przypomnijmy, prace na działce przy ul. Witosa 35 związane z budową nowego Komisariatu Policji wraz z budynkiem garażowym i wiatą na samochody trwają od roku. Dzięki temu funkcjonariusze policji zyskają lepsze warunki pracy.

– Nowy komisariat ma być podzielony na powiązane ze sobą strefy: część ogólnodostępną poczekalnie, toalety. Część administracyjno-biurową, z częściowym ograniczeniem dostępu dla osób nieupoważnionych. Wydzieloną część biurową na piętrze z ograniczeniem dostępu. Część socjalno-higieniczno-sanitarną na piętrze, są to szatnie, toalety, pomieszczenia socjalne – informuje tuolawa.pl.

Dotychczasowy komisariat, wybudowany przeszło pół wieku temu został wyburzony, a na jego miejscu powstaje nowoczesny i funkcjonalny obiekt. W czasie budowy nowego komisariatu policjanci stacjonują w tymczasowej siedzibie przy Alei Młodych 72.