10 sierpnia 2022

Jelcz-Laskowice: Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, potrącił policjanta

Zdarzenie miało miejsce w Łęgu na ul. Wrocławskiej. Policjanci z oławskiej komendy kontrolowali przestrzeganie przez kierowców przepisów ruchu drogowego.
Jednym z kontrolowanych miał być kierujący samochodem marki Volkswagen Golf, który popełnił wykroczenie. Na dany przez policjanta znak do zatrzymania, kierowca podjechał do niego, jednak nie zjechał autem w miejsce wskazane przez funkcjonariusza, tylko z impetem odjechał potrącając policjanta mającego przeprowadzić kontrolę.

Do poszkodowanego funkcjonariusza wezwano pogotowie i natychmiast wszczęto działania zmierzające do ustalenia miejsca pobytu sprawcy zdarzenia. Szybkie działania policji doprowadziły do zatrzymania kierowcy.

Okazał się nim 28-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego. Został doprowadzony do oławskiej komendy, gdzie osadzono go w policyjnym areszcie.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu określonego w art. 224 par. 2 kk „(…) kto stosując przemoc lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego albo osoby do pomocy mu przybranej do przedsięwzięcia albo zaniechania prawnej czynności służbowej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.