reklama
7 grudnia, 2021

Jelcz-Laskowice: Mnóstwo atrakcji na dzień dziecka

MGCK w Jelczu zaprasza na Dzień dziecka. Czeka mnóstwo atrakcji.

Program:

1 czerwca 2019 – plac przy CSiR

14.00 – 17.00 – „Sweet dreams” – instalacja wygodnych łóżek z baldachimami, z których każde proponuje widzowi odrębną historię w czekającej na niego parze słuchawek.

„Sweet dreams” to próba zderzenia zastanej rzeczywistości zurbanizowanej z czymś, zdawać by się mogło kompletnie do niej nie przystającym, a jednocześnie zdecydowanie kuszącym – prywatną przestrzenią totalnej wolności i relaksu. Łóżkiem. Ta wyjątkowa okazja na ukojenie skołatanych miejską gonitwą nerwów i obudzenia uśpionej wrażliwości to uroczy dysonans – czas bezczelnie wykradziony utylitarnej codzienności.

Przy kojących dźwiękach wody, wiatru albo przenoszących wprost we wspomnienia dzieciństwa pięknie czytanych baśniach i bajkach, to artystyczna podróż do nie tak odległych czasów, gdy wybrańcom losu wolno było wszystko, wbrew konwenansom, na pohybel szarości!

14.00 – 19.00 – „Wymiatacze” – rodzinny turniej sportowy z przeszkodami.

Szczegóły w Centrum Sportu i Rekreacji Jelcz-Laskowice :

https://www.facebook.com/events/2408093085915421/

18.30 – wędrowny kabaret liryczny – spektakl plenerowy pt. „Zmysły” w wykonaniu Teatru A3 – Kolekcjonerzy Wzruszeń. Wstęp wolny!

Teatr zaskoczy nas zagadkową, surrealistyczną scenografią. Z przymrużeniem oka, zza trzepotu rzęs uwiedzie publiczność „Zmysłowym” surrealistycznym kabaretem lirycznym. Śpiewające Uszy, Stepujące Gałki Oczne, czy Nosem z Gilem i machiną Ust Korali, Dłoń żonglująca słoniem – są barwną, absurdalną i żywą tkanką miejskich działań. Absurd sytuacji idzie pod rękę z Komizmem, a wszystko w barwnej formie wszystkich Zmysłów – stepujących Gałek Ocznych, Wrzeszczących Uszu, Nosa i Pomocnej Dłoni i Mistrza Ceremonii. Spektakl rozśmieszy widzów w każdym wieku. Zwabi zwykłego przechodnia, zaś widzą wciąga w interakcje, tańce, wspólne śpiewy i niespodzianki. Zaśpiewamy standardy międzynarodowe, w językach świata.

Ponadto: dmuchańce, trampoliny, strefa gastronomiczna

2 czerwca 2019 – stacja PKP Jelcz-Laskowice – Pociąg Retro

Pociąg Retro to prawdziwa gratka dla miłośników kolei, starych pociągów i lokomotyw.

Odjazd pociągu z Jelcza-Laskowic do Biskupic Oławskich przewidziano o godz. 11.00 (trasa obejmuje także powrót). WSZYSTKIE WEJŚCIÓWKI NA POCIĄG ZOSTAŁY ROZDANE