10 sierpnia 2022

Jelcz-Laskowice: Konkurs literacko-fotograficzny „Pankreacje”

(fot. fotopolska)

Wybuch PANdemii sprawił, że cały świat zatrzymał się, wyrwał niczym z pędzącej karuzeli. Ten szczególny moment, który teraz wszyscy przeżywamy, jest czasem pogłębionej refleksji nad sobą i najbliższym otoczeniem. Okres izolacji społecznej na każdego działa inaczej. Jedni czytają, drudzy haftują lub szyją (PANkrawce?), inni… My postanowiliśmy zachęcić Was do działania i podzielenia się swoją pracą. Organizujemy konkurs, dzięki któremu możecie pokazać, co Wam w duszy gra.

Pankreacje pojmujemy wszechstronnie. Dlatego konkurs przeprowadzamy w formie słowa i obrazu. Czekamy na Waszą prozę, poezję i inne formy literackie oraz fotografie, wykonane dowolną techniką.

Masz 19 (covido) powodów, by wziąć udział w konkursie:

1. Zaszczepisz się optymizmem.
2. Zarazisz innych swoją pasją.
3. Bo sztuka jest odporna na wirusy.
4. Kwaran-tan-tan-na-na to nie powód do smutku – może być wesoło! Jeśli podczas kwarantanny napisałeś tekst do piosenki lub tańczysz, bo tak Ci w duszy gra – podziel się tym z nami.
5. Zmotywujesz się do działania i zwalczysz nudę.
6. Obudzisz w sobie uśpionego poetę, prozaika lub fotografa.
7. Udoskonalisz swoje umiejętności.
8. Pokażesz swoją twórczość światu. Mile widziane fotografie twórczości manualnej (nawet jeśli jest to układanie puzzli lub kwiatów w wazonie).
9. Pobudzisz swoją wyobraźnię i kreatywność.
10. Bo PANkreacjonizm to skazanie na twórczość, o czym pisał Władysław Tatarkiewicz.
11. Zajrzysz w głąb siebie.
12. Oderwiesz myśli od codzienności.
13. Wygrzebiesz z czeluści szuflady lub dysku swój tekst lub fotografię (niekoniecznie z czasu kwarantanny).
14. Dołączysz do innych pozytywnie nastawionych do życia.
15. Miałeś/aś PANdemiczny sen? Spisz go i prześlij nam.
16. Podczas pandemii gotujesz i smażysz naleśniki (PANcakes)? Napisz o tym wiersz lub wyślij fotkę.
17. W kwarantannie jesteśmy zamknięci w domowych „więzieniach” niczym w PANoptikum, ale to nie powód do zmartwień – wyślij fotografię ze swojego panoptikum lub napisz o tym.
18. Nabierzesz doświadczenia.
19. Masz wizję świata post-PANdemicznego? Opisz ją.

Pan kreuje, Pani kreuje, Państwo kreują! Wyraź się w bezdrożach sztuki. Do konkursu mogą się zgłosić wszyscy zainteresowani w wieku od 14 lat (młodzież, dorośli, seniorzy). Nie tylko Ci o imieniu PANkracy! Do wygrania atrakcyjne nagrody! Kreujemy pozytywne wibracje. Dobry czas – tylko z nami. 

Każda z kategorii oceniana będzie oddzielnie. Laureaci konkursu otrzymują nagrody rzeczowe ufundowane przez Organizatora lub ewentualnych sponsorów o wartości: I miejsce – 500 zł, II miejsce – 300 zł, III miejsce – 200 zł.

Konkurs jest podzielony na dwie kategorie: I) kategoria literacka – można zgłaszać prace napisane dowolnym stylem literackim, II) kategoria fotograficzna – można zgłaszać fotografie wykonane dowolną techniką.

Zgłoszenia przyjmujemy do 14 czerwca 2020 mailowo pod adresem: biuro@mgck-jl.pl.

Regulamin dostępny tutaj: Regulamin Pankreacje 2020

Źródło: MGCK