3 października 2022

Jelcz-Laskowice: Koniec piekarni Brudnik. Kultowe miejsce na mapie Jelcza znika bezpowrotnie?

(fot. Pixabay)

Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że to prawda. Po ponad 30 latach działalności piekarnia Brudnik przechodzi do historii.

O powodach poinformował osobiście jej założyciel – Andrzej Brudnik. Komunikaty o zakończeniu działalności można znaleźć w sieci i na ogłoszeniach wywieszonych w punktach sprzedaży.

Szanowni klienci, znajomi i przyjaciele. Po wielu latach nieprzerwanej działalności przyszedł czas na pożegnania. Założona przez GS, a następnie prowadzona przeze mnie piekarnia razem z ciastkarnią przetrwała różne czasy, adaptowała się do zmieniającej się rzeczywistości, oferując nowe produkty, ale również gwarantując smak tradycyjnego pieczywa. Niestety, jestem zmuszony zakończyć działalność. Prowadzenie Piekarni staje się nierentowne. Negatywny wpływ mają rosnące ceny paliw (gaz 470%, energia elektryczna 300%), wyższa płaca minimalna, a także to, że nie można odliczyć składki zdrowotnej od podatku (Nowy Ład). To absurd i katastrofa. Zaniżanie cen pieczywa przez sieci wielkopowierzchniowe, gdzie sprzedawane jest pieczywo mrożone, nie wpływa korzystnie na relacje pomiędzy klientami zaopatrującymi się w tych sieciach, a zakupami u lokalnych sprzedawców. Chcę podziękować każdemu klientowi naszej Piekarni za współpracę, za wspólne lata spędzone razem.

Dziękuję, Andrzej Brudnik.

Brudnik rozpoczęła swoja działalność w 1990 roku. Firma specjalizuje się w produkcji różnego rodzaju pieczywa oraz wyrobów cukierniczych. Produkcja oparta jest na tradycyjnych recepturach.

Temat jako pierwszy opisał portal tuolawa.pl.